Mustafa İslamoğlu Hz. Hatice Annemize Hakaret Etti!!!

Mustafa İslamoğlu Hz. Hatice Annemize Hakaret Etti!!!

PAYLAŞ

İlahiyatçı yazar Mustafa İslamoğlu’nun Hz. Hatice’yi kastederek ‘2 kocadan arta kalmış’ ifadeleriyle maksadını aşan bir ifade kullandığı ortaya çıktı. Konuyla ilgili sosyal medyada İslamoğlu’na karşı çok sayıda tepki oluştu.

Hangi tarihe ait olduğu bilinmeyen Hilal TV’nin İftar Saati adlı programında Mehmet Okuyan’la birlikte iftar saatine doğru açıklamalarda bulunan ilahiyatçı-yazar Mustafa İslamoğlu, Peygamber Efendimiz’in eşi Hz. Hatice hakkında maksadını aşan bir ifade kullandığı ortaya çıktı.

PEYGAMBER EFENDİMİZİ METHEDERKEN HZ. HATİCE HAKKINDA MAKSADI AŞAN İFADE

Sohbetinde Peygamber Efendimiz’den bahseden İslamoğlu, ”40 yaşında bir hanım şehvetine düşkünü bırak. Birazcık şöyle kendine ciddiye alan genç bir erkek, üstelik Mekke’nin yiğidi, Mekke’nin el emini; el üstünde tutuluyor, gözbebeği, Abulmuttalib’in de gözbebeği ve varasi gider de 3 çocuklu, 2 kocadan arta kalmış 40 yaşındaki bir dulu 25 yaşındayken alır mı? Hadi aldı. 25 sene bununla tek evli olarak yaşar mı? 25 sene dikkat buyurun…” ifadelerini kullandı.

İSLAMOĞLU BU SORUYA CEVAP VERMELİ!

İslami konularda aykırı çıkışlarıyla tanınan İslamoğlu’nun ‘2 kocadan arta kalmış’ dediği Hz. Hatice hakkındaki ifadeleri sosyal medyada tepkilere neden oldu. ‘İslamoğlu’nun bu açıklaması bir gaf mı yoksa nefret mi?’ İslamoğlu’nun bu soruya bir an önce cevap vermesi bekleniyor. İslamoğlu’nun üslubunu çok çirkin bulan, vatandaşlar aynı zamanda da bir özür bekliyor.

HZ. HATİCE ANNEMİZİ GERÇEKTEN ÇOK SEVERİM

Konuyla ilgi resmi twitter hesabından açıklamalarda bulunan İslamoğlu, ”Bilumum mürit, pelikan, holigan, çomar ve troller! Hz. Hatice annemizi gerçekten çok severim. Lütfen bana iftira üretme görevinizi Hz. Hatice’yi alet etmeden yapın! İftiranın da cılkını çıkardınız. Efendilerinize söyleyin, başka bir iftira bulsunlar. Sizde iftiradan çok ne var?” ifadelerini kullandı.

 

Hakaret içeren video; https://www.habervakti.com/m/islamoglu-ndan-hz-hatice-ye-2-kocadan-arta-kalmis-video,808.html