PAYLAŞ
YEDİ İKLİM KOLEJİ’NDE ÖĞRENCİNİN PARMAKLARI KOPTU
Kirkbir,com sitesinin iddia ettiği habere göre;
Kocaeli’de bir hayli iddialı okullardan olan Yedi İklim Okullarının Anaokulu bölümündeki bir sınıf içerisinde, masanın devrilmesi üzerine altında kalan 4,5 yaşındaki anaokul öğrencisinin iki parmağı koptu.
Kocaeli’nin Başiskele ilçesinde büyük bir kampüs içerisinde kurulan Yedi İklim Kolejleri, Eğitim anlamında, kentimizde önemli bir yatırım.
Ana Okuldan, Liseye kadar pekçok bölümü olan Kolejde, Yüzlerce öğrencinin eğitim aldığı okulda 4 ve 5 yaş çocuklarında bulunduğu Anaokul bölümünde onlarca çocuk eğitim görüyor.
Geçtiğimiz günlerde Anaokulda istenmeyen bir olay yaşanmış.
4,5 YAŞINDAKİ ÇOCUĞUN PARMAKLARI KOPTU
Anaokul sınıfında devrilen bir masa, 4,5 yaşındaki Kayra Ü. adındaki çocuğun iki parmağını ilk boğumundan koparmış.
Çocuk can havliyle ağlarken, parmaklarından akan kanı görünce bütün çocuklar da feveran edip ağlamışlar.
2 ÖĞRETMEN OLMASI GEREKİRKEN, SINIFTA HİÇ ÖĞRETMEN YOKMUŞ
Sınıfta 2 öğretmen olması gerekirken, hiç öğretmen olmaması bu olayı daha da vahim hale getirmiş. Çocukların hep bir ağızdan ağlaması üzerine öğretmenler ve kat görevlileri koşup gelmişler, Kayra’yı ve yerde duran kopmuş parmakları da almış hastaneye götürmüşler.
Bu arada sınıf öğretmeni anne babayı aramış.
BABA BİR RESTORANDA GARSON OLARAK ÇALIŞIYOR
Çocuğun babası Bülent Ü’yü arayan öğretmen,sınıfta bir kaza olduğunu ve sınıftaki bir masanın çocuklarının elinin üzerine düştüğünü, çok önemli birşey olmadığını hastaneye gittiklerini, kendilerinin de oraya gelmesi gerektiğini söylemiş.
İzmit’te bir restoranda garsonluk yapan baba Bülent Ü. telaşla hastaneye doğru yola çıkarken, telefonu tekrar çalıyor. Arayan okul müdürü, Okulda bir kaza olduğunu ve devrilen masanın altında kalan çocuğunun parmaklarının koptuğunu ve hastaneye gittiklerini söylüyor.
Yıkılan baba en hızlı şekilde hastaneye gidiyor.
Çocuğunun parmaklarının koptuğunu görünce çocuğun annesi ve babası sinir krizleri geçirirken, hemen parmakların yerine dikilmesi için Mikro Cerrahisinde bilinen doktorları araştırmaya başlıyorlar. İyi bir cerrah bulup, çocuğun parmaklarını diktiriyorlar.
YEDİ İKLİM KOLEJİNDEN KİMSE ARAMIYOR
Baba Bülent Ü. bir yandan çocuğunun tedavisi için koştururken, bir yandanda gerçekleşen olayın polis ve adliye soruşturmasını takip ediyor.
Yedi İklim Koleji, okula çocuklarını kaydetmeleri için ailelere değişik vaatlerde bulunmuş. Bu vaadlerden biriside, Anaokul sınıflarında her zaman 2 öğretmen olacağıymış. Yapılan incelemelerde ve kamera kayıtlarında sınıfta hiç öğretmen bulunmaması, olayın meydana gelmesinde ve çocuğun çok fazla kan kaybetmesinde bir hayli etkili olmuş.
Sınıflardaki masalar bir anaokulunda olması gereken güvenli masalar gibi değilmiş. 6 parçadan oluşan masaların hiçbiri birbiriyle bağlantılı değilmiş. Bu olaydan sonra masaları hemen birbirine bağlamışlar.
BABA BÜLENT Ü. “En Çok Okul Yetkililerinin ve Sahiplerinin Aramamasına İçerledim”
İzmit’te bir restoranda garson olarak çalışan baba Bülent Ü.;
 “Çocuklarım için elimden geleni yapmaya çalışıyorum. Gecemi gündüzüme katıyor, çocuğumu kolejin anaokuluna gönderiyorum.
Kazadır olur. Çocuklar durduğu yerde durmuyor. Biz çocuklarımızı, canlarımızı emanet ediyoruz. Onların saçının teline zarar gelmemesi için canımızı veririz. Çocuktur, düşecek, yaralanacak. Ancak sen önce önlemini alacaksın. Burası anaokul, anaokul çocuklarına uygun masa, sandalye, kapı, pencere yapmalısınız. Hadi yeni okul, eksikleri vardır. Biz çocukları yazdırmak için gittiğimizde bizi müşteri olarak gören, çocuğumuzu kaydetmek ve paramızı almak için her türlü pazarlama tekniğini kullanan okul yönetici ve sahiplerinin bir Geçmiş Olsun bile demeyip aramamaları beni çok ama çok üzdü. Bizi sadece olayın gerçekleştiği anda sınıfta olması gerekirken, sınıfta olmayan öğretmen arıyor. O da sanırım kendini suçlu hissediyor. Ama okul sahiplerinin ve yöneticilerinin aramamasını anlayabilmiş değilim. Bu, beni en az çocuğumun başına gelen olay kadar üzdü.”
YEDİ iKLİM KOLEJİ SAHİPLERİNİN VEFASIZLIĞI
Her öğrenciyi mal, velisini müşteri olarak gören YEDİ İKLİM KOLEJİ’nin yönetici ve sahiplerini kınıyor.
PAYLAŞ
Önceki makale
Sonraki makale