PAYLAŞ

ASRIN FELAKETİ

Tam yirmi yıl oldu 17 Ağustos 1999 asrın felaketini yaşayalı…
Rabbim öncelikle kaybettiğimiz deprem şehitlerine rahmet,ailelerimize sabırlar versin ve bir daha başta milletimize ve tüm insanlığa böylesi felaketler yaşatmasın inşallah.
Evet tam yirmi yıl geçti ama acılar halen taze ve yeni…
Bu yirmi yılda bizler ne veya neler yaptık,yarın deprem şehitlerimizi rahmetle anacağız ama deprem gerçeği ile ilgili çalışma ve tedbirlerin acaba ne kadarını gerçekleştirdik.Hasarlı binalar ne durumda,yeni yapılanların ne kadarı depreme dayanıklı,Allah korusun yeni bir felakete ne kadar hazırlıklıyız bunları değerlendirmemiz gerekir.
Dünyanın başka ülkelerinde de depremler meydana geliyor ama depreme dayanıklı yapı yapan ve eğitimleri veren ülkelerde çok şiddetli depremler meydana gelse de can ve mal kaybının olmadığını,ama depreme dayanıklı yapılar yapmayan ve bu gerçeği göz ardı eden ülkelerde de daha küçük şiddetli depremler de mal ve can kayıplarının fazla olduğunu hep birlikte görüyoruz.
Sonuç olarak depremler ve diğer doğal felaketler illaki olacak bunun önüne geçemeyiz ama yitecek canların önüne geçebiliriz.
Ben başta deprem şehitlerimiz olmak üzere tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet,ailelerimize tekrar sabırlar diliyorum.UNUTMAYACAĞIZ ve UNUTTURMAYACAĞIZ…

BBP Kocaeli İl Başkanı Remzi Kaya