PAYLAŞ

Öncelikle ABD de gerçekleştirilen iki ayrı katliamda yaşamını yitiren masumlara rahmet,yaralılara şifalar diliyorum.
Terör kimden ve kime karşı gelirse gelsin lanetliyorum.

Terörün dili,dini,ırkı ne olursa olsun kabul edilemez.

Ayrıca yıllardır madi ve manevi olarak terörden çok yorulan ve kırkbin vatan evladını teröre kurban vermiş ve vermeye devam eden bir ülke olarak teröre maruz kalmış insanları en iyi biz anlarız.Daha dün son şehidimizi toprağa verdik.Rabbim tüm şehitlerimizin şahadetlerini makbul eylesin.
Terör saldırısının terör ve teröristleri finanse eden dünyadaki en önemli ülkede gerçekleşmesi bile üzücüdür.

Müsadeniz ile ülkemizde ve kentimizde ki mevzulara dönecek olursak…
Gecen hafta ki acıklamamda 31 Mart yerel seçimlerinden sonra dört ay geçtiğini ve milletimizin hizmet beklediğinden ve sayın belediye başkanlarımızın lay lay lom da olduklarından bahsetmiştim.

Beni bu zaman zarfında tek sevindiren olay Büyükşehir belediye başkanı sayın Tahir Büyük akın ın İzmit belediye başkanı sayın Fatma Kaplan Hürriyet i geçte olsa ziyaret etmesi oldu.Kentimiz adına olması gereken ve bizleri de memnun eden bu davranışından dolayı her iki başkanı da kutluyorum.

Bir muhalefet partisinin il başkanı olarak ilimizde ve ilçelerimizde diğer partilerin muhalefet etmiyor olması siyaset adına üzücü bir şey.
Evet biz Büyük Birlik partisi olarak Cumhur ittifakı ruhuna bağlı kalarak ve 15 Temmuz hain darbe girişiminin ardından kurulan Cumhur ittifakı ruhuna zarar vermeyeceğiz ama bu yanlışı da savunacağız,doğruları da söylemeyecegiz demek değildir.

Doğru kimden gelirse gelsin yanında, yanlış ta kimden gelirse gelsin tam karşısındayız.Ayrıca muhalefetlik düşmanlık demek degildir; İyi muhalefet eleştirir,hizmet yaptırır,hızlandırır.Tüm siyasi parti temsilcileri nin bu konuda duyarlılığını rica ediyorum.Şu süreçte her bir vatandaşımız hizmet beklerken son günlerin modası hangi belediye başkan veya yardımcısı kaç belediye şirketinden kaç lira maaş alıyor,bu etik mi? değil mi ? Onu konuşuyoruz.Koca koca adamlar (pardon başkanlar)Bunu nesini tartışıyorsunuz.

Neden etik olmayanı etiklestiriyorsunuz,siz etik kurulumusunuz.
Millet yoklukla, işsizlikle,ekonomik kriz le ugraşırken,ev kirasını,çocuğunun nafakasını,zam yağmuru (pardon fiyat güncellemesi) altında ezilirken bırakın etik mi,ahlakı mi yi bu direk HARAM dır HARAM.
Tabi sizde haklısınız TBMM başkanımız “22. 000 TL vekil maaşı yetmiyor” dedikten sonra…

Birde sayın belediye baskanlarım şu eş dost akraba gibi yakınları belediye de istihdam etmezseniz çok iyi olur.Akraba evlilikleri bile zararlı biliyorsunuz.Siz işin ehli kimse onu istihdam edin.Her kes kendi yakını ve partilisini ise alırsa diğer gençlerimiz ne olacak.

Bir başka konu belediyelerimizin gırtlağa kadar borç batağında olmaları.Allah yardımcıları olsun,onlardan önceki belediyelerin gırtlağını sıkıp hesap sorsunlar,sorabilirlerse…
Birde kendini dev aynasında görüp,belkide çok yoğun hizmet programlarından dolayı randevü vermeyen belediye baskanı…anladın sen onu değil mi.
Bu arada yarın saat 13:35 te kent konseyi çok önemli bir konu için il baskanlıgımızı ziyaret edecek.Önemli bir konu olmazsa gelmezlerdi biliyorum,sizde konuyu merak ettiniz değil mi ? Söylesem sürprizi kaçar ama söyleyeyim Koca kentteki tek görevi dini bayram organizasyonu olan kent konseyimiz bayramlaşma programı davetiyesi getirecek…

Belki bayram öncesi son haberimiz olabilir(tabi tarafsız ve objektif medyamız haber yaparsa.Bazı basın organlarını tenzih ederim ama yalakalık olmayan haberlerimizi yapmayanlar var) diye bu vesile ile tüm Türk İslam dünyasının,Türkiyemizin ve kentimizde ki tüm vatandaşlarımızın Kurban bayramlarını canı gönülden kutluyor,bayramımız bayram ola diyorum.

BBP Kocaeli il başkanı
Remzi Kaya