PAYLAŞ

İzmit’in Tanınmış simalarından Sevgi Yıldız Duman ve Ulaş Yıldız tarafından açılan Superslow Zone İzmit’te gönüllerde taht kurmaya tüm hızıyla devam ediyor. 

Özellikle Spor yapmak isteyen Lakin zaman problemi olanlara muazzam bir yenilik sağlıyor.

20 Dakikada, egzersizlerin tümü adeta gerçekleştiriliyor.

Konuyla alakalı Sevgi Hanım ve Ulaş Bey ile kısa bir röportaj gerçekleştirdir.

 

1. Sizi ve Superslow Zone İzmit Ailesini tanıyabilir miyiz?

Sevgi Yıldız Duman ve Ulaş Yıldız; İzmit’te doğup büyüdük. İnşaat ve gıda sektörlerinde yürüttüğümüz faaliyetlerimizle çok sayıda kişi için istihdam olanağı sağlarken güvenilir firma olma ilkemizden hiçbir zaman ödün vermemeye özen gösterdik. Şu an sağlık sektöründe yine bir ilke imza atarak SuperSlow Zone Firmasını İzmitliler ile buluşturduk.

Tüm ekibimiz, biz de dahil, alandaki yüksek öğrenimlerin yanı sıra, çok zor ve yoğun bir eğitim süreci sonunda IACET Uluslararası Eğitmen Sertifikalarımızı aldık.

2. SuperSlowZone nedir?

SuperSlow Zone en kısa sürede, en güvenli ve en etkili şekilde kişiye özel kas ve iskelet sistemi güçlendirme merkezidir. SuperSlow, 1982 yılında Florida Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde ciddi bir bütçeyle yürütülen bir osteoporoz çalışması sırasında keşfedilmiştir. Sağlık ve fiziksel durumunuz, yaşınız, eklem açıklıklarınız ve hareket limitleriniz gibi kişisel özelliklerinize göre hazırlanan programların profesyonel eğitmenler eşliğinde, en son teknoloji ürünü 8 farklı cihazla, haftada iki gün ve 20 dakika gibi kısa bir sürede yapılması ile gerçekleşmektedir.

30’lu yaşlarla birlikte kas yoğunluğu ve kas kuvvetinde kayıp yaşanır. Hareketsiz kişiler, yetişkinlik dönemlerinde kaslarının %20-40’ını kaybederler, bu da kas gücünde büyü kayıplar olmasına neden olur. Yaşlanan pek çok yetişkin, fiziksel aktiviteler ve hatta yürüme aktivitesinde bile bulunma zindeliğini veya kabiliyetini kaybeder. Hareketsizliğin yanı sıra motor üniteler, hormonların azalması, protein sentezi, besinselsebepler, genetik ve yaşam tarzı gibi faktörler de kas kaybına sebep olur. Egzersiz yapan birinin bu etkenlerin gelişmesini yavaşlatabildiğini söyleyebiliriz. Kas kaybının; kemik erimesi, kilo alımı, kişinin vücudunun kötü görünmesi, metabolizmanın yavaşlaması, duruş bozuklukları, bel, sırt, boyun ağrıları, kıkırdak ve eklem dejenerasyonları, kalp ve dolaşım sorunları gibi birçok olumsuz etkisi bulunmaktadır. Dünyadaki en etkin kas güçlendirme sistemi olan SuperSlow Yöntemi, fitness ve sağlık alanında etkili sonuçlar veriyor. Yüksek yoğunluklu kas güçlendirme egzersizlerinin uygulandığı yöntemimiz güvenli şekilde kişiye özel kas ve iskelet sistemini kuvvetlendiriliyor.

3. SuperSlow Zone’ u aynı zamanda fizik tedavi boyutundan da bahsedebilir miyiz?

Kesinlikle. SuperSlow Yöntemi özgün sistemiyle kasların güçlenmesini sağlıyor, özellikle fizik tedavi ve ortopedialanlarına giren pek çok sorunun iyileşmesine de destek oluyor. Diğer sporlarda olduğu gibi yüzeysel kaslara değil en derindeki kaslara yani mikrofiberlere kadar inebiliyor. Böylece eklem ve eklem etrafında bulunan tüm yapıları sağlamlaştırıyor ve yeniliyor. Kemik erimesi, eklem kireçlenmeleri, ve boyun fıtığı gibi rahatsızlıklarda rahatlıkla uygulanabilen bu yöntem ile her seansta terlemeden, vücuttaki 660 iskelet kasının birden çalıştırılması amaçlanıyor.

4. SuperSlow Zone nasıl uygulanıyor?

Öncelikle kişinin sağlık durumu, eklem aralıkları, hareket açıklıkları değerlendiriliyor. Kişi nereye kadar eğilecek, dizini bükme açısı nedir, bacak hangi açıyla durmalı gibi parametrelere bakılıyor ve mekanik aletler buna göre konumlandırılıyor. Başından sonuna tamamen bir uzmanla birlikte yapılan egzersizlerde, kişinin vücut fonksiyonları dikkate alınıyor. İsminden de tahmin edildiği gibi yavaş uygulanıyor. Bir diğer özelliği ortalama 18 derece oda sıcaklığında, haftada iki gün ve günde 20 dakika gibi kısa bir sürede tamamlanması. Egzersiz sonrası kasların yeniden yapılanması için vücudun üç gün boyunca dinlenmesi gerekiyor.

5. Kaslar ne kadar zamanda geri kazanılıyor?

SuperSlow Yöntemi ile 6 ayda 10 yıl önceki kaslara; 1,5 yılda ise 20 yıl önceki kaslara dönebilmek mümkün. 20 Dakika SSZ (SuperSlow Zone) Egzersizi, 1 haftalık her gün bir spor salonunda egzersiz yapmanızdan çok daha etkili bir şekilde kaslarınızı güçlendirir. 30 yaşındansonra her yıl yaklaşık 230 gram kas kaybettiğimizidüşünürsek, SuperSlow Zone’a başlanılan gün bu kas kaybına dur denilen gündür diyebiliriz. Her seansta kaslargeri kazanılır. Nasıl ki dişlerimizi fırçalıyorsak, buvücudun bizi 90’lı yaşlara kadar taşıyacağını düşünerekkas güçlendirmeyi bir yaşam tarzı haline getirmeliyiz. Ancak gün gelip de SSZ Egzersizlerini bırakmak zorundakalsanız bile o güne kadar kazanmış olduğumuzkaslarımız korunur ve yaş alarak kaybedilecek olan kas kayıpları artık güçlenmiş olan vücudun yeni kas yaşındangeriye gidiş yaşar. Yani 50 yaşındaki bir kişinin kasları40 yaşa getirilmişse ve o kişi SSZ ile çalışmayı bırakırsa, vücut 3 ay bir süre bekler ve yaşa bağlı kas kaybını50’den değil 40 yaştan itibaren yaşar.

6. Başka spor dallarıyla ve fitness gibi aktivitelerle birlikte uygulanabilir mi?

SSZ Egzersizleri ile alacağınız  sonuçlar fitness ve pilatesgibi aktivitelerle alacağınız tüm sonuçlardan daha fazlasını daha güvenli ve etkili şekilde daha kısa sürede alacağınız  için başka bir kas güçlendirme yöntemi uygulamaya gerek yoktur. Ancak sosyalleşmek, vakit geçirmek  amacıyla pilates ve fitness salonlarına gitmek istemeleri halinde bunun bir sakıncası yoktur.

SSZ ile güçlenmiş bir vücuda sahip bir kişi, her türlü spor aktivitesini çok daha yüksek performans ile yapacaktır.

7. Hamilelik sonrası postür bozulması, idrar kaçırma ve osteoporoz gibi problemleri çözmek için neler yapılabilir?

Doğum vücudun yenilenmesi için iyi bir fırsattır. İyi bir postür dengeli bir kas yapısına sahip olmakla olur. SuperSlow Zone Antrenmanları mükemmel duruşu hedeflediği için doğum sonrası bozulan kas demetlerini yeniden inşa eder. Doğumla birlikte zayıflayan sırt, bel ve özellikle idrar kaçırma ile ilgili pelvik taban kaslarını çalıştırmak için ideal bir yöntemdir.

İlerleyen yaşlarda, özellikle kadınların kabusu olan osteoporoz için en iyi ilaç egzersizdir. Osteoporoz, kemiklerin içindeki kalsiyum miktarının azalmasıdır. Yeterli miktarda kalsiyum almanıza rağmen direnç egzersizleriyle kemikler üzerinde yeterince baskı sağlamazsanız kalsiyum depolanamaz. Bu da ancak direnç egzersiziyle mümkündür. SuperSlow Zone, yoğun ve etkin bir antrenman olduğu için kemiği kalsiyum depolamaya zorlar.

8. Sağlıklı kilo vermek ve yaşlanmanın etkilerini azaltmak isteyenlere tavsiyeleriniz nelerdir?

Sağlıklı kilo vermenin sırrı düzenli beslenmenin yanı sıra düzenli egzersiz yapmaktır. Araştırmalar, yüksek yoğunluklu kas güçlendirme antrenmanlarının yaşlı insanlardaki kas kuvveti üzerinde etkili olduğunu ve yaşlanmanın iskelet kası üzerindeki zararlı etkilerinin antrenman ile azaltılabildiğini göstermiştir.

Yapılan çalışmalar gösteriyor ki haftada 2-3 kez yapılan kas güçlendirici direnç antrenmanlarıyla kas kaybının önüne geçebilir, 70-80 yaşına da gelsek geri kazanabiliriz.

Ücretsiz Randevu alın. Yenilikler ile tanışın

Adres:
Yahyakaptan Mahallesi Şehit Ali İhsan Çakmak Sokak Nazerinn Plaza No: 46/1 İzmit/Kocaeli

Telefon:
0 262 502 14 44

Mobil Telefon:
0 552 486 13 44

E-posta:
izmit@superslowzoneturkey.com

superslowzone