PAYLAŞ

Öncelikle bu gün partimize ziyarette bulunup bizleri şereflendiren Türk Ocakları Kocaeli şubesi başkanımız sayın Yücel Alpay Demir ve yönetimini ağırlamaktan mutluluk duyduk.

Sayın başkanımız kurbanlarını Türk ocağımız aracılığı bağıslayanları vekaleten Kırım Tatar Türklerine ulaştırdı. Öncelikle tüm hayırseverlerden ve Yücel baskanımdan Allah razı olsun.Kurbanlarını kabul buyursun.

Rabbim tekrarını da nasip etsin.
Bayram da Türk ocağımıza gidip bayramlaşmış fakat Yücel baskanım Kırım’da olduğundan görüşememiştik.
Bizde bu gün kendisi ile bayramlaştık,güzel sohbetinden istifade ederek “Bu günü de zarar da kapatmadık”
Ayrıca bu gün görevden alınan üç belediye başkanının yerine

“KAYYUM ATANMASI YERİNDE OLMUŞTUR”

Teröre-terör örgütüne aleni destek veren, terörü meşru görmenin ötesinde örneğin, polisimizi, askerimizi şehit eden teröristlerin cenazelerine katılarak sahip çıkan sözde belediye başkanlarının görevlerinden uzaklaştırılarak yerlerine kayyum atanması uygulaması yerinde olmuştur.Daha önce de defalarca teröristlere sadece bomba atarak,etkisiz hale getirerek mücadele etmek yetersizdir.
Terörün tüm unsurlarına karşı içerde ve dışarda topyekun mücadele etme kararlılığının bir yönü de teröre destek veren kişi ve kurumlarla da mücadele edilmesidir.

Üç Büyükşehir belediye başkanının görevden alınmasının  bu kapsamda olduğu çok açıktır.
Demokrasiye Evet, Teröre Hayır.”
“Siyasi bölücülerin partisine mensup belediyelerde hem teröristlerin istihdam edildiği hem de teröre her türlü maddi ve lojistik desteğin de verildiği herkesçe malum olduğu gibi devletçe de tespit edilmiştir.”Hükümet bunu görmezden gelse idi asıl o zaman hata yapmış olurdu. Terörle mücadeleyi ve hizmeti önceleyerek; Demokrasiye,Hukuka, Hakka, Vicdana uygundur.Hiç kimse çıkıp”seçimle gelen seçimle gider”,demokrasi falan demesin.onu diyen PKK-hdp ve terörist sevicilerdir.Benim kırkbin şehidimin canını o alçaklar mı verdiki canına kıyıyor,hangi demokraside yazıyor şehit yakınlarını işten çıkarmak,PKK ya devletimin kaynağını aktarmak,leş cenazelerine katılmak..Ben kayyum olarak atanan üç Büyükşehir valimize başarılar diler, bölgede yaşayan vatandaşlarımız başta olmak üzere, ülkemiz ve milletimiz için hayırlı olmasını diliyorum.
Ayrıca devletimiz bu teröristlere vurdukça sesi başka yerlerden geliyor. başta eski c.baskanlığı ve başbakanlık yapmış şahıslar ve Cumhuriyet imizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün partisinden demokrasi söylemleri duymak son derece düşündürücü ve üzücüdür.

Hiç bir şey benim şehidimin bir damla kanından değerli değildir.
Daha iki gün önce Gebze’de ki orman ve fabrika yangınlarını PKK üstlenirken gıkı çıkmayan sözde demokrasi bekçileri partiler ve ilimizdeki HDP nin sözde vekili ve HDP bu gün demokrasi falan diyor,il ve ilçelerde utanmadan sıkılmadan eylemler yapacağız diyor.

Hadi yapın da görelim.
Yeter bu yüce Türk milletinin sizden çektiği,yeter yediğiniz kaba pislediğiniz,yeter benim onurlu gururlu vatansever Kürt kardeşlerimin adını kirlettiğiniz.
Ben hükümeti Ahmet Türk cezaevinden çıkartıldığında eleştirmiştim,çünkü huylu huyundan vaz geçmez.Şimdi de bu cesur adımından dolayı hem kutluyor,hemde yanında olduğumuzu belirtmek istiyorum.
Selam ve dua ile.

BBP Kocaeli il başkanı Remzi Kaya